Dětský Klíč Šumperk

Dětský Klíč Šumperk

Aktuality

mz ÄŤr

ffn 11

Víkendový pobyt pro rodiče

V druhé polovině září se podařilo realizovat  Víkendový pobyt pro rodiče v příjemném prostředí horské osady Malá Morava - Vysoká. Pobyt byl doplněn seminářem  PhDr. Hynka Jůna z APLA Praha na téma „Psychohygiena rodičů -prevence proti stresu.

Rodiče se shodli na tom, že semináře pana Jůna, který přijíždí do Šumperka pravidelně, vždy nalijí nový elán do žil. Díky semináři bylo možné si uvědomit,  jak důležitý je náhled na svou osobu a péče o sebe sama.  Bonusem akce bylo krásné podzimní počasí, vycházka do okolí s nezapomenutelnými výhledy do krajiny.

Pobyt byl realizován v rámci sub-projektu  „Rodina a autismus“  reg. č. CZ.111/MGS/038 a  projektu č. 374055 „Autismus a rodina“.

Pobyt - rodiÄŤe 1 Pobyt - rodiÄŤe 2

 

mz ÄŤr

Víkendový pobyt pro děti a mladistvé s PAS


Dětský klíč realizoval v září 2015 v rámci sub-projektu  „Rodina a autismus“  reg. č. CZ.111/MGS/038 víkendový pobyt pro děti a mladistvé s PAS v pensionu v Koutech nad Desnou.  Děti a mladiství společně s osobními asistenty bydleli v příjemném prostředí rodinného typu, které bylo obklopeno krásnou přírodou.  V areálu bylo k dispozici dětské hřiště s trampolínou, skluzavkou a houpačkami.  Pro děti a mladistvé byl připravený bohatý program a nechyběly ani odpočinkové aktivity. Děti a mladiství si víkendový pobyt velice užili a byl pro ně vítanou změnou.

 

logo_KrOL

Prázdninový pobyt pro děti a mladistvé s autismem

V srpnu letošního roku uspořádal DĚTSKÝ KLÍČ Šumperk o.p.s. dva turnusy prázdninového pobytu pro děti s autismem na chatě ve Štědrákové Lhotě. Děti s osobními asistenty absolvovaly v rámci pobytu procházky po blízkém okolí, na bazén, výlety do Aquaparku v Hranicích na Moravě. Na chatě měly děti k dispozici menší bazén a trampolínu. Jako zkušení táborníci si opekly špekáčky na táborovém ohni.

Prázdninový pobyt byl financován  za podpory Olomouckého kraje.

 

 

 

POMÁHALI JSME CHARITĚ ŠUMPERK

Dne 5.6.2013 jsme opět pomáhali v rámci sociální rehabilitace s našimi klienty Charitě Šumperk s balením výročních zpráv. Děkujeme Charitě za poskytnutí možnosti získání pracovních dovedností v přirozeném prostředí.

ch_3 ch_4 ch_5

NÁVŠTĚVA ZOOPARKU "U HAVLÍČKŮ" V RAPOTÍNĚ

Ve středu 29. května 2013 jsme navštívili se dvěma našimi klienty Zoopark "U Havlíčků" v Rapotíně, abychom se seznámili s prostředím, kde budeme v období prázdnin v rámci sociální rehabilitace pomáhat s jednoduchými pracemi. Ani prudký déšť, který nás přepadl na zpáteční cestě, nám nezkazil dobrou náladu a výlet jsme si společně užili.

navlicek_1 havlicek_3 havlicek_2

KURZ PRVNÍ POMOCI

Dne 19. 4. proběhl v našich prostorách na Kozinově ulici ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Šumperk Kurz první pomoci. Rodiče dětí i  zaměstnanci Dětského klíče se seznámili s pravidly poskytování první pomoci. Současně měli možnost si  prakticky vyzkoušet  například umělé dýchání a masáž srdce, zastavení tepenného a žilního krvácení.

pp-1 pp-2 pp-3

Exkurze do chráněné dílny

Ve středu 10. dubna 2013 jsme s našimi klienty navštívili v rámci sociální rehabilitace chráněnou dílnu OBZOR v Šumperku.

obzor_1 obzor_2 obzor_3

VÍKENDOVÝ POBYT

rodice_2 rodice_1 rodice_3

Pobyt pro rodiče bez dětí
Víkendová akce pro rodiče a osoby blízké pečující o děti s autismem proběhla ve dnech 5. a 6. dubna 2013 na chatě ve Štědrákové Lhotě. Na programu byl další kurz relaxace vedený psycholožkou Mgr. Silvií Quisovou.
V rámci víkendového pobytu proběhla také rodičovská skupina, na ní měli rodiče možnost vyměnit si zkušenosti a diskutovat problémy, spojené s péčí o děti s PAS.

deti_1 deti_2 deti_3

Pobyt pro děti bez rodičů
Pobyt pro děti proběhl ve dnech 5. a 6. dubna 2013 v příjemném prostředí penzionu Švihák lázeňský ve Velkých Losinách. Děti po jízdě vlakem měli v penzionu k dispozici oblíbené hračky a s asistenty strávili příjemné odpoledne. Nejočekávanější aktivitou byla v sobotu dopoledne návštěva lázeňského krytého bazénu, který byl rezervovaný pouze pro děti s asistenty.

Tato akce byla uskutečněna v rámci realizace projektu Autismus není překážkou – program pro mladistvé s autismem a osoby pečující o osobu blízkou s autismem. CZ.1.04/3.1.02/43.00002.

Světový den porozumění autismu

Dne 2. dubna proběhl Světový den porozumění autismu. Již tradičně jsme se zapojili do akce „Light it up blue“ (Rozsviťme se modře). Děti s asistenty se vyfotili v "modrém" na víkendové akci "Děti bez rodičů" ve Velkých Losinách a rodiče na akci "Víkend bez dětí" ve Štědrákové Lhotě. 

modre1 modre2

APLA UDĚLOVALA CENY APLAUS

Maminka, která vybudovala na Šumpersku celou síť aktivit pro děti s autismem. Čtrnáctiletá dívka, co je oporou své kamarádce s Aspergerovým syndromem. Škola rozvíjející talent chlapce s AS, přestože jeho chování není standardní. Tak to jsou tři vítězové ceny APLAUS, jejíž vyhlášení proběhlo 2. dubna 2013 na Světový den porozumění autismu.

aplaus1 aplaus2 aplaus3

1.ročník soutěže APLAUS zaznamenal celkem 24 nominací a všechny příběhy braly za srdce. Po dlouhém rozhodování vybrala porota 8 nominovaných, kteří obdrželi čestné uznání a vítěze jednotlivých kategorií.

V kategorii DOSPĚLÍ zvítězila paní Věra Nedomová, která vytvořila na Šumpersku prostředí, kde můžou děti s autismem trávit volný čas, na její popud ve škole vznikla i třída pro děti s autismem a navíc založila organizaci poskytující pomoc rodinám dětí s PAS, Dětský klíč. „Velice si vážím nominace od lidí, kteří se mnou žijí v jednom městě a jsem ráda, že jim mohu být aspoň trochu prospěšná,“ řekla Věra Nedomová.

Na pomyslném stupínku vítězů v kategorii DĚTI stanula čtrnáctiletá Magdalena Roubalová, která už odmalička svým přátelstvím pomáhá kamarádce Šárce s Aspergerovým syndromem.

Za kategorii INSTITUCE si odnesl sošku APLAUS ředitel střední školy mediální grafiky a tisku z Prahy, Jiří Cikán. Škola rozvíjí a podporuje talent studenta Ladane Németa a jeho diagnózu Aspergerův syndrom nebere jako překážku, naopak se snaží v této oblasti se vzdělávat.

Vybrat vítěze byl opravdu nesnadný úkol, kterého se zhostila odborná porota. V té zasedly Ing.  Magdalena Čáslavská, výkonná ředitelka APLA Praha, PhDr. Kateřina Thorová, PhD.  vedoucí  metodického střediska  APLA Praha, Mgr. Markéta Matušková, specialista úvěrové administrace, LBBW Bank, která na problematiku autismu psala svou bakalářskou a diplomovou práci.

„Hlavním cílem projektu bylo zviditelnit a formálně ocenit přínos těch, kteří pomáhají lidem s autismem. Díky tomuto projektu zvýšíme povědomí o problematice PAS. Současně alespoň symbolickou formou veřejně oceníme postoje a práci dětí i dospělých, kteří v minulosti lidem s touto diagnózou podali pomocnou ruku a byli jim podporou v těžkých životních situacích,“ řekla ředitelka organizace APLA Magdalena Čáslavská.

Zdroj: Tisková zpráva APLA Praha

 

Dětský klíč Šumperk o.p.s. Vás zve na setkání rodičů,

Autismus není překážkou – program pro mladistvé s autismem a osoby pečující o osobu blízkou s autismem.  CZ.1.04/3.1.02/43.00002

setkání rodičů se koná v úterý 19. 3. 2013 v 10 hodin v klubovně Dětského klíče

SEMINÁŘ - FYZICKÉ RESTRIKCE A KRIZOVÉ SCÉNÁŘE

Ve dnech 22. – 24.2.2013 uspořádal Dětský klíč Šumperk, o.p.s., seminář Fyzické restrikce a krizové scénáře pro své zaměstnance, pedagogy Střední, základní a mateřské školy Šumperk a rodiče dětí s autismem.  Seminář vedli lektoři z APLA Praha - PhDr. Hynek Jůn,Ph.D., a Kateřina Balická, DiS. Všichni, kteří se tohoto třídenního kurzu  účastnili, měli jedinečnou možnost vyzkoušet techniky úchopů na vlastním těle a konzultovat otázky nejen problémového chování klientů, žáků či vlastních dětí se zkušenými terapeuty.

uch.sem1 uch.sem2 uch.sem3

KURZ PRVNÍ POMOCI

Dětský klíč Šumperk uskuteční ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Šumperk pro rodiče a zaměstnance KURZ PRVNÍ POMOCI.
Srdečně Vás zveme !
Termín: 19.4.2013, 10.30 – 12.30 hod.
Místo konání: Dětský klíč Šumperk, o.p.s., Kozinova 35/5, Šumperk

BOWLING

V rámci odlehčovací služby naši klienti s asistenty navštěvují jednou měsíčně bowling v zábavním a gastronomickém centru Maják v Šumperku. Děti se na akci těší a s radostí se zapojí do hry.

bowling1 bowling2 bowling3 bowling4

Poděkování   firmě  SHM, s.r.o. Šumperk

Dětský klíč Šumperk děkuje firmě SHM, s.r.o. za podporu. Díky finančnímu daru ve výši 102.345,- Kč mohly být v prosinci pořízeny 4 ks osobních počítačů s dotykovým displejem a 12 ks výukových programů pro děti s poruchou autistického spektra a sanitární křesílko „Mořský koník“ pro imobilní dívku s Rettovým syndromem.  Vybavení bylo předáno dětem k domácímu užívání. Bez finanční podpory by rodiny nemohly tato zařízení zakoupit. Víceúčelové sanitární křesílko není hrazeno zdravotní pojišťovnou a je velkým pomocníkem -  slouží jako židle či jako hygienická pomůcka do sprchového koutu. Mamince ušetří mnoho fyzických sil.

Firma SHM, s.r.o. podporuje Dětský klíč Šumperk již deset let. Pomoci si velmi vážíme a děkujeme.

 

shm2 shm1 shm

 

Dětský klíč Šumperk o.p.s. Vás zve na setkání rodičů,

Autismus není překážkou – program pro mladistvé s autismem a osoby pečující o osobu blízkou s autismem.  CZ.1.04/3.1.02/43.00002

setkání rodičů se koná v úterý 15.1.2013 v 10:30 hodin v klubovně Dětského klíče.

 

Seminář  - Prevence syndromu vyhoření

Dětský klíč Šumperk, o.p.s., pořádá dne 5.1.2013 seminář – Prevence syndromu vyhoření. Předmětem semináře bude seznámení účastníků se základními informacemi o syndromu vyhoření, naučit se včas rozpoznat jeho příznaky u sebe i u ostatních, trénink základních dovedností prevence proti syndromu vyhoření.
Termín: 5.1.2013, 9.00 hod., Kozinova ul. 35/5, Šumperk
Lektorka: Mgr. Silvie Quisová

NOVÁ TRIKA V PRODEJI

Nabízíme nové vzory triček k prodeji. Obrázky pávů nakreslila slečna Lucie, 17 let, dívka s autismem. Obrázek letadla OK GIN namalaloval Tomáš, 21 let, mladý muž s autismem. Obrázek domu namaloval Daneček, 6 let, chlapec s autismem. Barvy triček, potisků a velikosti jsou uvedeny v přiloženém souboru (v dolní části stránky - soubory ke stažení). Trika je možné zakoupit v klubovně Dětského klíče na Kozinově ul. č. 5 v Šumperku nebo zaslat na dobírku poštou. Cena jednoho trika - 200,- Kč.

trika_3 trika_2 trika_1

 

SUŠÍME KŘÍŽALY


V listopadu jsme zakoupili v rámci projektu OP LZZ „Autismus není překážkou“  sušičku na ovoce. Děti za pomoci asistentů v tréninkovém bydlení jako jeden z nácviků  pracovních dovedností vyrábí křížaly. Ty potom  balí do lněných pytlíčků, které nám ušily maminky. Možná se to na první pohled nezdá, ale děti mají s nasušením jablíček a výrobou motivu ovoce ubrouskovou technikou na lněné pytlíčky spoustu práce.

Budeme rádi když naše aktivity  podpoříte zakoupením pytlíčku s křížalami za cenu 40,- Kč/ks v místě sídla organizace na Kozinově ul. č. 5.

Současně bychom  chtěli moc poděkovat  firmě MK fruit za poskytnutí materiálního daru – jablíček na sušení křížal, dále p. Čermákové, p.Souralové, p.Zajarošové a p.Váňové za ušití lněných pytlíčků.

jab_1 jab_2 jab_3 jab_4

 

Dětský klíč Šumperk o.p.s. zve na klub rodičů,

který se koná v rámci projektu "Autismus není překážkou – program pro mladistvé s autismem a osoby pečující o osobu blízkou s autismem"  CZ.1.04/3.1.02/43.00002.

Vánoční setkání rodičů se koná ve čtvrtek 20.12.2012 v  10 hodin v klubovně Dětského klíče.

 

A ZIMA SE BLÍŽÍ ...

V listopadu v rámci projektu OP LZZ „Autismus není překážkou“ proběhl úklid venkovních prostor Dětského klíče na Kozinově ulici. Klienti s osobními asistenty v rámci nácviků pracovních dovedností pomáhali připravit zahradu na blížící se zimu.

uklid_1 uklid_2 uklid_3

 

SPOLUPRÁCE S CHARITOU

V letošním roce jsme v rámci služeb sociální rehabilitace zahájili spolupráci s Charitou Šumperk. Před prázdninami čtyři klienti pomáhali Charitě s odesláním výročních zpráv, v průběhu léta a podzimu s balením upomínkových balíčků k 20. výročí vzniku Charity v Šumperku a v listopadu naši klienti pomáhali s balením novoročenek. Děkujeme Charitě za projevenou důvěru a přejeme do dalších let hodně štěstí.

sr_1 SR_2 sr_3


Akce "Babí léto"

Pobyt pro rodiče bez dětí
Víkendová akce pro rodiče a osoby blízké pečující o děti s autismem proběhla ve dnech 19. a 20.října 2012 ve stylové Chalupě Roubenka ve Štědrákové Lhotě. Pro rodiče, kteří se denně potýkají se spoustou problémů a starostí jsme zorganizovali motivační pobyt. Na programu byl nejen kurz relaxace vedený psycholožkou Mgr. Silvií Quisovou, ale také rodičovská skupina, na které se diskutovaly individuální problémy, dále procházka do přírody, rozdávání dárečků a společné vaření guláše. Velkou roli hrál aktivní odpočinek, který si rodiče mohli užít bez starosti o své děti, pro které byl zajištěn pobyt s asistencí.

Pobyt pro děti bez rodičů
Pobyt pro děti proběhl v klidném a příjemném prostředí penzionu Švihák lázeňský ve Velkých Losinách. Za krásného slunného odpoledne jsme se procházeli zámeckým parkem, v penzionu jsme měli oblíbené hračky, ale nejočekávanější aktivitou byla návštěva lázeňského krytého bazénu, který byl rezervovaný pouze pro nás. Z radosti a úsměvu dětí si troufám říci, že to byla opravdu povedená akce.

Za sebe děkuji všem rodičům za projevenou důvěru, Evě za vlídnou SMS. Děkuji i svému asistenčnímu týmu Janě, Simoně, Ile, Ivě a Zdenkovi za dobře odvedenou práci.

Doufám, že tato příjemná a pohodová akce se stane tradicí.

Aneta

Tato akce byla uskutečněna v rámci realizace projektu Autismus není překážkou – program pro mladistvé s autismem a osoby pečující o osobu blízkou s autismem. CZ.1.04/3.1.02/43.00002.

rodice VL_1
VL_2 VL_3
VL_4 VL_5

 

POZVÁNKA NA KLUB RODIČŮ

Dětský klíč Šumperk o.p.s. Vás zve na setkání rodičů,

Autismus není překážkou – program pro mladistvé s autismem a osoby pečující o osobu blízkou s autismem.  CZ.1.04/3.1.02/43.00002

Setkání se koná ve středu 26.9.2012 v 10:00 hodin v klubovně Dětského klíče na Kozinově ulici.

 

KDE PENÍZE POMÁHAJÍ - PROJEKT MÁJA

Dne 15.4.2012 uvedla Česká televize dokumentární pořad v cyklu "Kde peníze pomáhají"  Dětský klíč Šumperk, o.p.s. Pořad přibližuje, komu a jak pomohly finanční prostředky z 13. ročníku sbírky Pomozte dětem. Dětský klíč Šumperk, o.p.s. z projektu získal finanční částku na osobní asistenci pro Máju, těžce postiženou dívku.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10391987991-kde-penize-pomahaji/212522162210014-detsky-klic-sumperk-o-p-s/

 

SVĚT OČIMA DĚTÍ S AUTISMEM

Ve čtvrtek  3.5.2012 jsme se zúčastnili vernisáže výstavy výtvarných prací dětí a žáků s poruchou autistického spektra pořádanou SŠ, ZŠ a MŠ Hanácká 3, Šumperk, odloučené pracoviště Třebízského 1.  Výstava s názvem „Svět očima dětí s autismem“ je instalována v  příjemném prostředí Galerie mladých ve Vlastivědném muzeu Šumperk.Výtvarná dílka zde budou k shlédnutí do do 31.5.2012.

Přejeme hodně spokojených návštěvníků !

PODĚKOVÁNÍ

Dne 3.5.2012 jsme v rámci Jarního poháru Jeseníků, pořádaného Aeroklubem Šumperk, uskutečnili prodejní akci propagačních triček Dětského klíče Šumperk. Motiv na triko - letadlo typ Zlin Z-526F OK-GIN, namaloval Tomáš, 21 let, mladý muž s autismem.
Děkujeme pořadatelům, závodníkům, paní Ivetě Steigerové z firmy FlyCom  a všem zúčastněným za podporu, kterou nám vyjádřili koupí trička a podpořili tak činnost Dětského klíče Šumperk, o.p.s.Dětský klíč Šumperk, o.p.s., Vás zve na seminář - náhradní termín


Je třeba bát se léků u dětí s PAS a přidruženými problémy?
Lektorka: MUDr. Magdalena Ryšánková (psychiatr - diagnostik, APLA Praha)
Termín: 1. června 2012 v 9.00 hod.
Místo konání: Centrum Maják, Šumperk, Husitská ul., salonek ve 2. patře
Cena: 500,- Kč/ na osobu.

Zájemci se mohou přihlásit u Bc. Anety Tkadlecové, DiS.

Individuální výlet do Kroměříže

V rámci odlehčovací služby dne 5.4.2012 absolvoval Pepík s asistentkou Janou výlet vlakem do Kroměříže. V Kroměříži spolu navštívili solnou jeskyni, prohlédli si Velké náměstí, zámek a navštívili místní muzeum s výstavou „Člověk a příroda“. Výlet se i přes ne příliš pěkné počasí vydařil. Pepíkovi se výlet moc líbil.

vylet_6 vylet_5 vylet_9

vylet_1 vylet_2 vylet_4

Světový den porozumění autismu

Dne 2. dubna proběhl Světový den porozumění autismu. V tento den se lidé na celém světě zapojují do světové kampaně „Light it up blue“ (Rozsviťme se modře) tím, že se rozsvítí modře – například modrou žárovkou ve svých domovech či kancelářích, obléknou se do modré barvy nebo si na oblečení připnou modrou stužku. Také příznivci a přátelé Dětského klíče Šumperk, o.p.s. se do této kampaně zapojili.

foto__v_modrem

 

Dětský klíč Šumperk, o.p.s., Vás zve na seminář


Je třeba bát se léků u dětí s PAS a přidruženými problémy?
Lektorka: MUDr. Magdalena Ryšánková
Termín: 23. března 2012 v 9.00 hod.
Místo konání: Centrum Maják, Šumperk, Husitská ul., salonek ve 2. patře
Cena: 500,- Kč/ na osobu.

Zájemci se mohou přihlásit u Bc. Anety Tkadlecové, DiS.NOVÝ ODLEHČOVACÍ BYT

V únoru 2012 byl zahájen provoz dalšího odlehčovacího bytu Dětského klíče Šumperk, o.p.s., v Šumperku na Kozinově ulici č. 5. Dětský klíč tak   navýší kapacitu této velmi potřebné odlehčovací služby a lépe uspokojí poptávku ze strany rodičů dětí a mladých dospělých s autismem.

KLUB RODIČŮ

Dne 23.2.2012 v 10.00 hod. se uskuteční další klub rodičů Dětského klíče Šumperk, o.p.s., v prostorách klubovny v Šumperku,
Kozinova ulice č. 5.
Program: 
1. Zahájení provozu nové klubovny a odlehčovacího bytu
2. Informace o plánovaném semináři na měsíc březen na téma „Je třeba bát se léků u dětí s PAS a přidruženými problémy?“ Lektorka – MUDr. Magdalena Ryšánková.
Všechny rodiče srdečně zveme!

 

SEMINÁŘ – VYUŽITÍ iPADŮ

Dětský klíč pořádá v pátek dne 17.2.2012 v době od 9.00 – 17.00 hod. seminář pro rodiče, asistenty pedagoga a pedagogy na téma
„Využití iPADŮ".
Místo konání: Centrum Maják, Husitská ulice, Šumperk, salónek ve 2. patře.
Kapacita: 10 osob (již naplněna).

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme všem našim příznivcům, dárcům, sponzorům a rodičům za přízeň a podporu, kterou nám věnovali v uplynulém roce. Přejeme všem hodně dobrého, pevné zdraví a pohodu v novém roce 2012.

INFORMACE K SOCIÁLNÍ REFORMĚ

Informace k sociální reformě jsou uvedeny v části - soubory ke stažení.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Dne 20.12.2011 uspořádal Dětský klíč Šumperk, o.p.s., pro děti s PAS vánoční besídku v klubovně na ulici M.R. Štefánika 20. Pod stromečkem čekaly na děti dárečky, které věnovala paní Řeháková.

besĂ­dka1 besĂ­dka3 besĂ­dka4
besĂ­dka6 besĂ­dka5 BesĂ­dka7MOTIVAČNÍ KURZ PRO OSOBY PEČUJÍCÍ A VÍKENDOVÝ POBYT PRO DĚTI S PAS

Ve dnech 9.12. – 10.12.2011 proběhl v penzionu TRÁMKY Vikýřovice motivační kurz pro osoby
pečující o děti, mladistvé a dospělé s poruchou autistického spektra, organizovaný Dětským klíčem
Šumperk, o.p.s., v rámci projektu OP LZZ „Autismus není překážkou“.
Součástí akce bylo také neformální vánoční setkání rodičů.
Zatímco rodiče se zúčastnili kurzu, pro děti byl vytvořen samostatný program.
Prožily s asistentkami Dětského klíče předvánoční víkend v krásném prostředí lázní Velké Losiny.
Největší radost udělala dětem návštěva vnitřního termálního bazénu.

Kurz 1 Kurz 2 Kurz 3

Losiny1 Losiny 2 Losiny 3

Poděkování

Dne 20.12.2011 zaměstnanci Dětského klíče a rodiče dětí společnými silami provedli úklid po výmalbě
nových prostor na Kozinově ulici, do kterých se bude Dětský klíč Šumperk, o.p.s. v novém
roce stěhovat.
Všem zúčastněným, zejména rodičům, děkujeme za velkou pomoc!!!

Soubory ke stažení

KuraLinux

HacKEd by Kura Linux